Memphis Depay Dövme Modelleri

Memphis Depay Dövme Modelleri

Ünlü futbolcu Memphis Depay Dövme Modellerini daha önce gördünüz mü? Aslen Hollandalı olan 28 yaşındaki ünlü futbolcu başarılı bir kariyerin yanı sıra bu kez golleri ile değil yaptırdığı dövmeler ile öne çıktı. Depay’ın sırtında ve sol bacağında bulunan aslan dövmeleri dikkat çekiyor.

Depay Dövme Modelleri

Depay’ın sırtında ve sol bacağındaki aslan dövmeleri neyi ifade ediyor? Aslan dövmesi, güç, cesaret, bilgelik, gurur, kraliyet, özgüven ve hassasiyeti temsil eden ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen dövmelerden biridir. Memphis’e göre sırtındaki aslan dövmesi onu temsil ediyor.

Memphis Depay Dövme Modelleri

Depay dövmelerine ciddi anlam yüklediğini belirterek bir röportajında sırtında bulunan aslan dövmesinin anlamını şu ifadelerle açıkladı.

Her zaman ormanda büyüdüğümü hissetmiştim. Hep dışarıdaydım zorlu bölgelere gittim ve zor zamanlar geçirdim. sırtımdaki aslan beni temsil ediyor. Bende aslan yüreği var. Dövmemi Manchester’da yaptırdım. Çok büyük olduğu için uzun sürdü. 24 saat civadı diyebilirim. Aslan benim için “ormanın kralı” ve ben her zaman zorlu olsa da ayaklarımın üzerinde durdum.

Memphis Depay Bacak Dövme Modelleri

Bunların yanı sıra Memphis, Aslan’ın arkasındaki anlam ile o kadar özdeşleşmiş ki, 2019 yılında Memphis ve Simon tarafından kaleme alınan “Aslanın Kalbi” isimli biyografi kitabını yazdı.

İlgili Yazı: Birbirinden Farklı Tribal Dövme Modelleri

Aslan Dövmesi

Hayvanlar aleminin güçlü ismi ve tartışmasız kralı Aslan salt gücü temsil eder. Aslan dövmesi sadece bugün değil geçmişte de en yaygın dövme modelleri arasındaydı. Ünlü futbolcu Memphis Depay’ın dövmelerine yakından bakalım.

Memphis Depay Dövme Modelleri

Aslan dövmelerinin birçok varyasyonu mevcuttur. Bunların arasında çiçek ve aslanın bir arada yer aldığı dövme modellerinde aslan gücü, çiçek ise naifliği temsil eder. İkisinin birleşimi olarak güç ve naifliğin mükemmel uyumunu yansıtır.

Memphis Depay Dövme Modelleri

Aslan Dövmesinin Anlamı

Aslan dövmeleri farklı inançlara göre farklı anlamları temsil eder. Örneğin, Yunan mitolojisine göre aslan dövmeleri aşkı temsil eder. Hristiyanlık dini inancına göre adaleti ve gücü temsil eder. Asya kültürüne göre aslan dövmeleri şansı, gücü ve koruma içgüdüsünü temsil eder.

Kükreyen bir aslan dövmesi gördüyseniz bunun anlamı korkutuculuğu, gücü ve saygıyı simgeler. Dövme sahibi bu dövme modeli ile kendisinin güçlü ve saygı duyulması gerektiğini karşısındakine anlatmak istiyor olabilir.

Astrolojide Aslan Dövmesi Anlamı

Aslan, zodyakın beşinci astrolojik işaretidir. 23 Temmuz – 22 Ağustos arasını kapsayan Aslan burcunun astrolojik işaretidir. Ateş elementidir ve güneşle güçlü bir bağlantısı vardır.

Astrolojide aslan macerayı, liderliği ve adaleti temsil eder. İnanç, bu özelliklerin Aslan burcunda doğanlara geçtiğidir. Diğer burçlar gibi Aslan da bir takımyıldızdır. Aslında aslan, Mezopotamya kültürüne kadar uzanan en büyük ve en eski belgelenmiş takımyıldızlardan biridir.

Astrolojik aslan dövmeleri genellikle Aslan takımyıldızının veya minimalist burç sembolünün bir temsili olarak tasvir edilir.

Dini İnanışlara Göre Aslan Dövmesi Anlamı

Budizm’de aslan çok manevi bir hayvandır. Akıllı ve bilgilidir. Asya ejderha dövmelerine çok benzeyen Çin aslanı genellikle bir küre tutarken tasvir edilir. Çin ve Japonya’da, bu koruyucu aslanlar efsanevi koruyucu güçlere sahiptir ve genellikle çiftler halinde gösterilir.

Aslan dövmesi anlamı

Antik Yunan ve Roma kültüründe aslan, erkekliğin, doğurganlığın ve aşkın popüler bir simgesiydi. Aslanlar genellikle aşk, güzellik ve üreme tanrıçası Afrodit’in yanı sıra doğurganlık tanrısı Dionysos ile bağlantılıydı.

Yahudilikte Yahuda Aslanı ulusal ve kültürel bir sembolken, Hıristiyanlıkta aslan Mesih’in kendisidir.

Rastafari kültürüne göre ise Aslan dövmesi Hıristiyanlıkla bazı paralellikler gösterir. Rastafaryanlar, Etiyopya imparatoru Haile Selassie’ye İsa’nın ikinci gelişi olarak ibadet ederler. İnanç, Haile Selassie’nin soyunun Yahuda Kabilesine kadar uzandığıdır. Yani, Hıristiyanlıkta olduğu gibi, aslanları Mesih’in bir temsili olarak kullanın. Aradaki fark, Mesih’in ikinci gelişini tasvir etmek için Yahuda Aslanını kullanmalarıdır.

Güç ve Cesaret

190 kg ağırlığa ve 2,5 m uzunluğa sahip aslan, büyük ve güçlü bir canavardır. Tek bir pençe darbesi ile öldürülen aslanların hesapları var. Erken dönem Avrupalı ​​bir kaşifin bir kaydı, atının “aslan pençesinin tek bir darbesiyle” öldürülmesini anlatır.

Bir aslanın saf gücü, onu ortak bir güç, güç ve erkeklik sembolü haline getirdi. Tanzanya’da bir aslanı öldürmek Maasai savaşçıları için bir geçit töreniydi. Gücün ve gücün timsali olan öldürmek, kişinin kendi gücünü ve erkekliğini simgeliyordu. Azalan aslan popülasyonları bu uygulamaya son vermesine rağmen, aslanlar güç ve gücün sembolü olmaya devam ediyor.

5/5 - (2 votes)

Yorumlar
1

Zehra T.

Eylül 19, 2022

Güzelmiş 😀

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.