İstanbul Dövme Stüdyoları

İstanbul Dövme Stüdyoları

İstanbul dövme stüdyoları her türlü tarz ve kişiye hitap eden sanatçıların bulunduğu özel bir konumdur. Dövme sanatı, antik çağlardan şimdiye kadar sürekli değişim göstererek bugüne kadar gelmiş vücut süsleme sanatı olarak adlandırılır. Bu sanat türünün uygulandığı bölgenin ve şeklin anlamları vardır.

İstanbul Dövme

İstanbul ilinde hizmet veren dövme stüdyoları piercing, kalıcı dövme, kalıcı makyaj ve geçici dövme uygulamaları konusunda alanında ün yapmış stüdyolardır. İstanbul dövmeci denildiğinde birçok dövme sanatçısı akla gelmektedir. Dövmeler, bedenler ve sanatın, fiziksel ve hayali olanın kavşağında çiçek açar. Renkleri, şekilleri ve sembolleri hatıralar, anlamlar ve duygularla titreşir. Her şeyden önce, vücut sanatı, hem geçmiş hem de şimdiki insan ilişkilerinin konuşulmamış yönlerini yakalar ve ortaya çıkarır. Dövme yaptırmanız şart değil. Öğrenmek isteyen okurlarımız için dövme kursları da mevcuttur.

İstanbul Dövme Silme

Lazerle dövme silme açısından, dövme mürekkebinde (hem dövme pigmenti hem de dövme taşıyıcısında) gerçekte hangi maddelerin bulunduğunun yanı sıra ne kadar dövme mürekkebinin kullanıldığını ve dövme mürekkebinin deriye ne kadar derine girdiğini bilmemek, dövme mürekkebini kırmak ve çıkarmak için kaç işlem gerekebileceğini doğru bir şekilde tahmin etmeyi imkansız hale getirir. Bu yüzden dövme yaptırırken dövme stüdyo seçiminde dikkatli olmalıyız.

İstanbul Dövme Kapatma

Lazer ile dövme sildirme işlemi yöntemine alternatif olarak bazı dövme severler dövme kapatma yöntemini tercih etmektedir. İngilizce literatürde cover-up olarak telaffuz edilen dövme kapatma, dövme sanatçısı bakımından oldukça zorlayıcı bir konudur. Dövme kapatma uygulamasında sanatçı eski dövme boyutunu, rengini ve ten uyumunu dikkate alarak işlem yapmalıdır. Aksi durum kötü sonuçlar doğurabilir. Yöntem oldukça meşakkatli bir süreç olması sebebiyle fiyatı diğer uygulamalara göre daha pahalıdır. Yeterince tecrübeli bir dövme sanatçısı ile çalışıyorsanız bu ücreti önemsemeyin çünkü bu işlem amatör ellerde kötü sonuçlar doğurabilir. 

İstanbul Dövme Stüdyoları
İstanbul Dövme

İstanbul Dövme Fiyatları

İstanbul ilimiz dövme fiyatları konusunda ülkemizin en kalabalık illerinden biri olması sebebiyle çok başarılı dövme sanatçıları barındırmaktadır. Fiyat konusunda rekabetin yüksek olduğu bir ilimiz olan İstanbul’da çok yüksek fiyatlara dövme yaptırabileceğiniz gibi uygun fiyatlara dövme işlemi yapan dövme sanatçıları bulmanız da mümkündür. Bu durumun nedeni İstanbul dövme sanatçılarının daha mütevazı davranmalarıdır. Dövme fiyatlarının oluşmasında temel bazı kriterler mevcuttur. Bu kriterler dövmenin boyutu, uygulanacak bölge, dövmenin ayrıntısı gibi mevzulardır. Bu durum kalıcı dövme için geçerlidir. Geçici dövme tercih eden kullanıcılarımız için durum farklıdır.

Dövmeler genellikle hakkında konuşmadığımız veya kendimize bile kabul etmediğimiz düşünce ve duyguları temsil eder. Dövmenize koyduğunuz anlam sayesinde duygusal şokları veya psikolojik yaraları yatıştırabilirsiniz. İstanbul dövme stüdyoları bu konuda gerçekten uzmanlaşmış sanatçılar ile doludur. Gönül rahatlığı ile bir stüdyoya giderek dövmenizi yaptırabilirsiniz.

Fiyat Tablosu

XS
1″x1″
S
2″x2″
M
4″x4″
L
6″x6″
XL
8″x8″
Örnek Boyut:
Posta Pulu
Örnek Boyut:
Kredi Kartı
Örnek Boyut:
El Büyüklüğü
Örnek Boyut:
İki El Büyüklüğü
Örnek Boyut:
Yarım Kol
200-… 200-600 600-1000 1000-2000 2000-…
İstanbul Dövme Fiyatları

İstanbul Dövme Yapan Yerler

İstanbul dövme yapan yerleri sıralamamız gerekirse sitemiz bünyesinde yer alan dövme stüdyolarını örnek gösterebiliriz.

İstanbul’da dövmeci arayan kullanıcılarımız stüdyo bul sekmesinden İstanbul’da hizmet veren tüm dövme stüdyolarını bulabilir ve çalışmalarına gözatabilir.

4.7/5 - (3 votes)

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.