Birbirinden Farklı Tribal Dövme Modelleri

Birbirinden Farklı Tribal Dövme Modelleri

Tribal dövme modelleri kabile dövmeleri olarak da anılmaktadır. Bu dövme türlerinin kökeni yaklaşık 5000 yıl öncesine yani Tunç Çağına kadar uzanır. Tribal dövmeler farklı ırklara ve kültürlere mensup insanlar tarafından uygulandı. Birçok kabile dövmesi cesaret ve cesareti ifade eder.

Tribal Dövme

Avrupa kültüründe insanlar üyeliğin bir sembolü olarak dövmeler giyerlerdi. Ciltte çarpıcı görünüyorlar ve size çok geleneksel ve önemli bir görünüm veriyorlar. Bugün birçok erkek ve kadın kendilerine kabile dövmeleri yapmaya başladı. Popülaritesi sürekli artıyor ve bu günlerde yoğun talep görüyor. Sizin için güzel tribal dövme tasarımlarından bazılarını seçtik, böylece yakında bir tane almanız için teşvik edildik.

Tribal Dövme Modelleri

Adından da anlaşılacağı gibi kabile dövmeleri, sadece tasarımlardan veya unsurlardan daha fazlasıdır. Tribal dövmeler, binlerce olmasa da yüzlerce yıl öncesine dayanan kültür ve kabilelerin eserleridir. 

Tribal dövme yaptırmaya karar verdiyseniz modelin hangi kabileye ait olduğuna bakmalısınız. Çünkü yaptırdığınız dövme o kabileyi simgeler ve o kabileyi temsil edersiniz. Bu dövme türü için ünlü kabilelerden bazılarını sıralıyoruz.

Tribal Kol Dövme Modelleri

Kol bölgesinde eşsiz bir güzelliğe sahip olan tribal dövme modelleri simetri uyumunu bize sergiliyor. Kolunuza bir dövme yaptırmaya karar verdiyseniz ve kararsızsanız. Bu kol triballerini kesinlikle dikkatlice incelemelisiniz. Her biri içerisinde bir kabileden izler taşıyor. 

Tribal Kol Dövmeleri
Tribal Dövme Anlamları
Slav Kabilesi Tribal Dövme
Filipin Kabilesi Tribal Dövme

Tribal Omuz Dövme Modelleri

Tribal dövme modelleri en çok aranan dövme tasarımlarının başında geliyor ve en popüler bu modeller milattan önce 5000’li yıllara kadar uzanıyor. Dövmenizin hangisi olacağına karar verdiniz ancak bölge seçiminde karar veremiyorsanız. Omuz bölgesine uygulanmış bu modellere gözatmanızda fayda var.

Tribal Bacak Dövme Modelleri

Tribal dövme modellerinin en çok arananlar arasında yer almasında ünlü isimler ciddi katkıda bulunmuştur. Göğüs, kol, omuz ve bacak bölgelerinin tümünü kapsayacak şekilde uygulanan bu dövme modeli dövme sanatçılarının popülerliğinin artmasına da fayda sağlamıştır. 

Tribal Dövme Anlamları

Tribal dövmeler yansıttıkları kültürün bir parçası olan insanlar için daha derin bir anlama sahiptir. O kültüre ait olmayıp kutsal tasarımları üzerinizde taşımak o kültüre ve geleneklerine bazı durumlarda zarar verebilir. Örneğin, Avrupa kökenli beyaz bir insansanız, Kızılderili kabile dövmesi yaptırmak çok saygısızlık olarak görülebilir.

Her zaman istisnalar vardır, örneğin kendi kültürünüzden farklı bir kültürden insanlar arasında büyüdünüz veya çok zaman geçirdiniz ve sizi kendilerinden biri olarak görüyorlar. Kabile kültürüyle bağlantınız yoksa diğer dövme modellerine gözatabilirsiniz. 

Her ne kadar yeni dünya modelinde kabile kültürünün yok olduğunu düşünseniz bile kabile gelenekleri halen devam ediyor. Afrika’da bu gelenek ve kültürü devam ettiren sayısız kabileler mevcut ve göç edip farklı ülkelerde de bu geleneğin unutulmasına izin vermeyen o kültüre ait ritüelleri uygulalayan insanların varlığı devam ediyor. 

Herhangi bir kabile kültüründen veya geleneğinden gelmemiş olabilirsiniz, ancak bu kültüre saygı duyuyorsanız. Bu tribal dövme modellerinin size çok yakışacağından eminiz.

Tribal Dövme Fiyatları

Tribal dövme fiyatları, dövmenizin uygulanacağı bölgeye ve boyuta göre farklılık göstermektedir. Tabiki bu yeterli değil, ayrıca ayrıntı seviyesi renkli olup olmayacağı gibi etkenlerde için içerisine giriyor. 

Hiçbir dövme sanatçısı veya stüdyo boyuta veya hayali bir dövmeye göre fiyat vermez. Çünkü son aşamaya kadar dövme işleminin kaç saat süreceği belli değildir. Son kararı verip dövme modeliniz ve uygulanacak bölge belirlendikten sonra fiyat hakkında konuşma yapabilirsiniz. 

5/5 - (1 vote)

Yorumlar
1

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.