Dövme Acı Tablosu

Dövme Acı Tablosu

Dövme acı tablosuna geçmeden önce dövme acıtır mı? sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. İnsanlar dövme yaptırmadan önce merak ettiği soruların başında gelen bu soruyu cevaplayalım.

Dövme Acıtır mı?

Her insanın acı için farklı bir eşiği vardır. Bir kişinin hiç acı verici olmadığını düşündüğü şey, bir başkası için yıkıcı olabilir. Bazı insanlar dövme yaptırma hissini sıcak bir çizik olarak tanımlar. Diğerleri bunu rahatsız edici olarak tanımlar. Sanatçı tasarımınızın ana hatlarını çizdiğinde veya detaylandırdığında acı veya yanma hissedebilirsiniz. Kemikli bir noktaya dövme uygulanıyorsa, titreşen bir his hissedebilirsiniz. Bununla birlikte insanlar dövme yaptırırken acı hissini en aza indirmek için sürekli konuşurlar, müzik dinlerler veya TV izlerler. Her durumda dövme yaptırmayı seçen kullanıcılar acının dayanılabilir bir düzeyde olduğunu ve buna değebileceğini söylüyor.

Dövme Acı Bölgeleri

Güzellik fedakarlık gerektirir ve dövme işlemi bir istisna değildir. Süreçten maksimum konfor elde etme arzu,u dövme severler için en önemlilerinden biri olmaya devam etmektedir. Dövme süreci gerçekten hiç hoş bir süreç değil ve kadın veya erkek farketmeden acı hissi yaşatıyor.

En çok acı hissi veren bölgeler

Rahatsız edici bölgeler

Katlanılabilir bölgeler

Az acı hissedilen bölgeler

Dövme Acısı Neye Benziyor?

Dövmenin acısını karşılaştırmak gerekirse kişiden kişiye farklılık gösterdiğini söylememiz gerekir. Bazıları arı sokmasına benzetirken bazıları ise cilde iğne sürtmeye benzetiyor. Dövme seansında acı hissi kaçınılmazdır ve seans sonunda bir yanma hissi olacaktır. Bunun nedeni cildin üst tabakasındaki çoklu mikrotravmalardır. 

Dövme Uygulaması Esnasında Acı Nasıl Azaltılabilir?

Dövme yaptırdığınız esnada acı hissinizi en aza indirmenin tek yolu anestezik uygulamalardır. Sadece bölgeye uygulanan krem ve sprey şeklinde anestezik ilaçlar vardır. Uzun süren dövme uygulaması esnasında anestezik kremler veya spreyler rahat bir şekilde dövmenin işlenmesine ve acı eşiğinin artmasına ciddi fayda sağlar. Kanamayı ve şişmeyi azaltır, ancak etkisi 1-2 saat arası sürmektedir.

Dövme Acı Tablosu

Görselde en çok acı hissedilen bölgeler ve en az acı hissedilen bölgeler renklendirilerek gösterilmiştir. 

Buradaki en önemli husus yani acı hissini etkileyen ana faktör korkudur. Kendinizi olumlu bir şekilde ayarlamak, ortaya çıkan hoş olmayan düşünceler hakkında endişelenmemek çok önemlidir. 

Dövme yaptırmadan önce yapılmaması gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Dövmede en çok acıyan yer neresidir?

En çok acı hissedilen bölgeleri; meme uçları, bel bölgesi, kaburga bölgesi, dirsekler ve diz kapağının arka bölgesi olarak sıralayabiliriz.

Dövme acısı nasıl giderilir?

Dövme acısı neye benziyor?

Dövme öncesi ağrı kesici kullanılır mı?

5/5 - (4 votes)

Yorumlar
1

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.