Kadın ve Erkekler İçin Boyun Dövmeleri

Kadın ve Erkekler İçin Boyun Dövmeleri

Boyun bölgesine yapılan dövme modelleri, ek aksesuarlar ve kıyafetleriniz ile birlikte uyumlu hale getirilerek harika boyun dövmeleri ortaya çıkarabilir. Boyun bölgesi kapatılması zor bir bölge olması sebebiyle yapılacak dövme her daim görünür olacaktır. Bu nedenle dövme işlemi için alınan karar cesaret istemesinin yanı sıra radikal bir karardır.

Dövme acı haritasından da görüleceği üzere boyun bölgesi en fazla acı hissedilen bölgeler arasında yer almaktadır. bu nedenle alınacak kararda hissedilen acı da dikkate alınması gerekir.

Dövme acı haritasından boyun bölgesine yapılacak dövmenin ne kadar acı oluşturabileceğine bakabilirsiniz.

Boyun Dövmeleri

Boyun dövmeleri her ne kadar trend haline gelmiş olsa da alınacak karar dikkatli bir şekilde verilmelidir. Ek olarak boyun bölgesi sürekli güneşe maruz kalan bir bölge olmasından dolayı dövmenizin solma ihtimali de göz önüne alınmalıdır ve cilt bakımına her zamankinden daha fazla önem gösterilmelidir.

Kadın ya da erkek fark etmez boyun dövmeleri çok yönlü yerleşim yerlerini kapsar. Pek çok büyük veya küçük stil ve tasarımları mevcuttur. Boyun bölgesine minimal bir yazı veya simge yapılabileceği gibi daha ayrıntılı çalışmalar yapılması da mümkündür.

Bu dövme modellerine sahip olan insanların kendilerini ifade etme biçimleri farklılık gösterir ve cesur hissederler. Yeni insanlara ve deneyimlere açık olmanın bir simgesidir ve muhtemelen kişinin risk almayı sevdiğini ima edebilir.

Günümüzün dövme sanatçıları geçmişe nazaran daha iyi işler çıkarıyor ve kendilerini sürekli olarak geliştiriyorlar. Bu sayede talep ettiğiniz dövme modelini harika bir tasarım ile düzenleyerek vücudunuzun tüm bölgelerine rahatlıkla uygulayabilirler.

Kadın Boyun Dövmeleri

Kadın boyun dövmelerinin popüler olmasının sebebi istedikleri zaman saçları ile onları gizleyebilmeleridir. İnsanların dövmeyi görmelerini istedikleri zaman saçlarını toplamaları yeterlidir. Ayrıca anlamlı ve zarif kolyeler ile birleştirildiklerinde harika bir stil kazanırlar.

Boyun dövmesi yaptırmaya karar verdiyseniz sizin için farklı görünümlere sahip ilham alabileceğiniz modelleri listeliyoruz.

Çiçek Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Çiçek Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Yazı Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Yazı Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi

Yazı tasarımları en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Bunun nedeni fazla yer kaplamazlar ve anlamlandırılarak özgüven verirler.

Düş Kapanı Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Düş Kapanı Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi

Düş kapanı tasarımları özellikle kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Sadece boyun bölgesine değil vücudun farklı bölgelerine de kolaylıkla uyum sağlayabilen model içerdiği anlam bakımından farklı bir stil yaratır.

Kelebek Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Kelebek Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi

Kelebek dövmeleri yeniden doğuşu, başlangıcı ve değişimin gücünü simgeler. Asya bölgelerinde ise gençliği simgeler. Kelebeğin pozitif enerjisi, zarafet, uyum, denge ve dönüşüm ile bağdaştırılır. Bu nedenle farklı tasarımlar ile çeşitlendirilen kelebek son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Kadın Boyun Dövme Modeli
Kadın Boyun Dövme Modeli
Yılan ve Gül Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Yılan ve Gül Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Kelebek ve Göz Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Kelebek ve Göz Tasarımı Kadın Boyun Dövmesi
Çiçek Tasarımı Modeli
Çiçek Tasarımı Modeli
Çiçek Deseni Boyun Dövmesi
Çiçek Deseni Boyun Dövmesi
Yazı Boyun Dövme Modeli
Yazı Boyun Dövme Modeli

Boyun bantları ya da anlamlı kolyeler ile farklı görünümler elde edebileceğiniz birbirinden farklı kadın boyun dövmelerini listeledik. Her bir dövme kendine özgü anlamlara ve tasarımlara sahiptir. Siz de kendiniz için en anlamlı dövme modelini seçerek bir boyun dövmesine sahip olabilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: Kelt Sembolleri Dövme Modelleri

Erkek Boyun Dövmeleri

Erkek boyun dövmeleri genellikle maceracı ve cesur ruha sahip kişiler tarafından tercih edilir. Ense bölgesinden çene bölgesine kadar uzanan geniş bir alanda kullanılması mümkündür. Boynun ön ya da arkasını kullanmak istemeyenler genellikle yan boyun dövme modellerini tercih ederler. Bu özel alan, dövme sanatçısına tasarıma bağlı olarak kulağın arkasına veya omzuna kadar uzanan bir dövme yaratma özgürlüğü verir.

Hem narin hem ağırbaşlı hem de sinirli ve belalı dövmeler boynunuzun yanlarında harika görünür. Tasarım söz konusu olduğunda, istediğiniz her şeyi seçme seçeneğiniz vardır. Geleneksel bir dövmeyi, gerçekçi tasarımları veya ayrıntılı ve fantezi benzeri mürekkebi tercih edebilirsiniz.

Örümcek Tasarımı Erkek Boyun Dövmeleri
Örümcek Tasarımı Erkek Boyun Dövmeleri
Dua Tasarımı Boyun Dövmesi
Dua Tasarımı Boyun Dövmesi
Yazı Tasarımı Erkek Boyun Dövmesi
Yazı Tasarımı Erkek Boyun Dövmesi
Göz Tasarımı Ense Dövme Modeli
Üçüncü Göz Tasarımı Ense Dövme Modeli

Üçüncü göz, basiret anlamına gelir, yani manevi dünyayı, fiziksel alemin ötesindeki dünyayı görme yeteneğini simgeler. Bir göz dövmesi ayrıca ruhu, inancı, sezgiyi ve bir kişinin geleceği tahmin etme yeteneğini sembolize edebilir. Üçüncü göz dövmesini ensenizin önüne, arkasına, yanlarına istediğiniz yere yaptırabilirsiniz.

Yazı Tasarımı Yan Boyun Dövmesi
Yazı Tasarımı Yan Boyun Dövmesi

İyi bir dövme mutlaka sadece bir resim içermek zorunda değildir, kelimeler ve alıntılar da harika görünebilir. Boyun bölgesi iletişim ile ilişkilendirildiğinden, bu yerdeki bir kelime veya alıntı dövmesi, değer verdiğiniz fikirleri ve değerleri sözlü olarak temsil eder.

Kartal Tasarımı Yan Boyun Dövme Modeli
Kartal Tasarımı Yan Boyun Dövme Modeli

Kartal dövme modeli, bir futbol takımını simgelemesinin yanı sıra askeri bir sembolü de vardır. Kartal dövme modeli anlamı ise güç, aydınlanma ve özgürlüğü simgeler.

Melek Tasarımı Yan Boyun Bölgesi Dövmesi
Melek Tasarımı Yan Boyun Bölgesi Dövmesi
Haç İşareti Yan Boyun Dövmesi
Haç İşareti Yan Boyun Dövmesi
Kelebek Tasarımı Ön Boyun Dövmesi
Kelebek Tasarımı Ön Boyun Dövmesi

Göğüs, sırt veya bacaklara kıyasla nispeten daha küçük bir yüzeye rağmen boyun, en çok yönlü dövme yerleştirme seçeneklerinden biri olur. Bu bölgedeki dövmeler öncelikle ilgi çekicidir çünkü boyun neredeyse her zaman görünür durumdadır. Bu özel dövme yerleşiminin seçimi, bir kişi ve onun cesur kişiliği, maceracı ruhu ve güçlü karakteri hakkında çok şey anlatır.

Bu işi mükemmel bir şekilde yapacak ve size ilham verecek farklı boyun dövmeleri küçük tasarımları gösterecek yetenekli bir dövme sanatçısına ihtiyacınız var.

Kullanıcı Oyu post

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved. Web Marka Web Ajansı