Tragus Piercing – Tüm Detaylarıyla

Tragus Piercing – Tüm Detaylarıyla

Yeni bir aksesuar arıyorsanız tragus piercing modellerini kesinlikle incelemelisiniz. Tragus piercingler ünlüler arasında trend oldu ve seçim yapabileceğiniz birçok model var.

Tragus Piercing Nedir?

Tragus piercing modelleri kulak bölgesinin kıkırdak alanına yapılan bir piercing çeşitidir. Kulak bölgesindeki çıkıntıya tragus adı verilir. Bu çıkıntıdan adını alan piercing modeli son zamanlarda ünlü isimler arasında trend haline geldi. Delme işlemi çok küçük çaplı içi boş delici iğne ile yapılır. Delme işlemi sonrasında küçük boyutlu halka şeklindeki piercing bu bölgeye yerleştirilir. En yaygın kullanılan kulak piercingleri arasında yer alır.

Tragus Piercing Bakımı 

Kulak bölgesindeki kıkırdağa uygulanan bir piercing türü olması sebebiyle bakımına çok dikkat edilmelidir. Aksi durumlarda şişme, kızarıklık ve benzeri şikayetler söz konusu olabilir. Uygulama sonrası ilk birkaç hafta aşağıdaki tipik belirtiler olabilir. İlk bir hafta için bu tip hafif sendromlar normaldir.

Bakım İçin Yapılması Gerekenler

Bakım İçin Yapılmaması Gerekenler

Tragus Piercing Modelleri

Tragus piercing zararlı mı?

Bu piercing türü son dönemde trend hale gelmiş bir piercing olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu piercing türünün zararlı olup olmadığı sorusuna cevap olarak bakımını dikkatli ve titiz bir şekilde yaptığınız sürece herhangi bir zararı yoktur. Aşağıdaki belirtileri görmeniz durumunda tıbbi yardım almaktan çekinmeyin.

Tragus piercing ne zaman iyileşir?

Bu piercing modeli kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte minimum 3 aylık bir periyotta iyileşmektedir. Tamamen iyileşme süresi ise 6-12 aydır. Piercing uygulaması sonrası bakımı hususunda titizlikle hareket edilmez ise iyileşme süreci uzayabilir.

Tragus piercing ne zaman değiştirilir?

Piercingi ilk 3 ay boyunca kesinlikle değiştirmeyin, tamamen iyileşmesini bekleyin. Piercing değiştirmeden önce delim yapılan yere gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra değişim yapın.

Tragus piercing nasıl çıkarılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Tragus Piercing bakımı nasıl yapılır?

Bu piercing türünün iyileşme süresi 3-6 ay arasıdır. Bu süre zarfında piercinginizi değiştirmeyin. Ayrıntılı bilgi için tragus piercing isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Tragus piercing zararlı mı?

Tragus Piercing ne zaman değiştirilir?

4.7/5 - (3 votes)

Yorumlar
4

Sevim

Ağustos 3, 2022

Gerçekten tam anlamıyla her konuya değinilmiş çok açıklayıcı teşekkürler

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.