Ev Blog Dövme Modelleri Kırlangıç Dövmesi – Anlamını Duyunca Şaşıracaksınız
Kırlangıç Dövmesi – Anlamını Duyunca Şaşıracaksınız

Kırlangıç Dövmesi – Anlamını Duyunca Şaşıracaksınız

Kırlangıç dövmesini birçok kişinin vücudunda görmüşsünüzdür. Binlerce dövme modeli varken neden bu dövme modelini seçtiğini bilmiyorsunuzdur. Bu yazımızda kırlangıç anlamını öğrenince biraz duygulanacak ve şaşıracaksınız.

Kırlangıç Kuşu

Kırlangıç kuşları hareket özgürlüğünü ve baharı temsil etmesiyle tanınan zarif bir kuş türüdür. Eski uygarlıklar kırlangıç kuşunun şans, refah ve sadakatin bir sembolü olarak kabul ederler. Kırlangıçların alışkanlıklarını öğrendiğinizde bu muhteşem kuşların farklı kültürlerin ve dinlerin dünyasında temsiliyetinin bu kadar çok olmasının şaşartıcı olmadığını anlayacaksınız.

Kırlangıç Dövmesi, kırlangıç anlamı

Kırlangıç Dövmesi

Kırlangıç kuşları korunan bir türleri arasındadır. 1918 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin “Göçmen Kuş Antlaşması Yasası”na göre bu kuş türleri ve yuvaları koruma altındadır. Yasaya göre bu kuş türünü kasten öldüren, yaralayan, alan, taşıyan, satan veya satın alan kişiler tutuklanabilir. Kırlangıç dövmesinin hali hazırda uygulanmış olan modellerinin birkaç tanesini sizin için derledik.

Yakınınızda uçan bir kırlangıç kuşu görürseniz bu sizin için iyiye işaret olabilir. Kırlangıç kuşları şans getirmesiyle bilinmesinden dolayı hayatınızda başarıyı yakalamanız için bir fırsat yakalamış olabilirsiniz.

Eski bir asya yaşam tarzı olan Feng Shui anlaşıyında kırlangıçların rolü büyüktür. Bu anlayışa göre bu kuş türünün evinizin bir köşesinde bulunması size şans getirecektir.

kırlangıcın özellikleri, kırlangıç yuvası

İlgili Yazı: Mitolojik Dövme Modelleri

Kırlangıç dövmesi, kırlangıcın anlamı

Kırlangıç Kuşu Neyi Sembolize Eder?

Küçük boyutları ve gökyüzünde uçma eğilimi ile kırlangıçlar, insanlarda merak uyandıracak türden kuşlar değildir. Ama ruhlarına daha derinden baktığınızda, onlarda göründüğünden çok daha fazlası olduğunu fark edeceksiniz. Elektrik hatlarında uçan veya asılı duran bir kırlangıç ​​sürüsü görmüş olabilirsiniz. Grup zihniyetleri bize sosyal olmamızı, birlikte çalışmamızı ve topluluklarımızda uyum bulmamızı hatırlatabilir. 

Kırlangıçlar tüm dünyada çok yaygın kuşlardır. Bu kuşlar kuzey ve güney yarım küreler arasında uçarak göç ederler. Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, mevsim değişikliğinin habercisi olarak kabul edilirler. Tüm dünyada kırlangıçların göç etmesi baharın geldiğine işaret eder. Bahar, daha sıcak havaların gelişi, güzel değişimler, açan çiçekler ve kışın kapanmasının tüm hediyeleri demektir. Bu nedenle kırlangıç, iyi talihin ve olumlu değişimin simgesidir. Örneğin, bir kırlangıç ​​evinizin yakınında yuva yaparsa bu sizin için yaklaşan refahı simgeleyebilir.

İçinde yaşadığımız bu uçsuz bucaksız dünyayı keşfetmenin ne kadar canlandırıcı ve ferahlatıcı olduğunu onların ruhundan öğrenebilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı kırlangıçların denizcilerin ve gezginlerin koruyucu ruhu olduğu da bilinir.

Sosyal Hayatın Sembolü

Eğer bir grup kırlangıcı yakından inceleme fırsatınız olduysa, bu kuşların nasıl sürekli cıvıldadıklarını fark edeceksiniz, ki bu onların gevezelik şeklidir. Kırlangıç ​​ruhu iletişimin gücüne inanır.

Onlara göre dünyada mantıklı bir şekilde konuşularak çözülemeyecek hiçbir çatışma yoktur ve bu nedenle, bu kuşların topluluklarıyla her zaman dürüst, şeffaf bir ilişkisi vardır. Birbirleriyle kavga ettiklerini nadiren fark ederdiniz.

Bu minik kuşlar duygu ve düşünceleri konusunda açık ve hassas olabiliyorsa biz neden yapamıyoruz?

Mutluluğun Sembolü

Kırlangıçların bir diğer dikkat çekici özelliği de bu kuşların bulaşıcı, neşeli bir tavırları olmasıdır. Endişelenseler bile somurtmaya inanmazlar. Bunun yerine, her sorunu yüzlerinde bir gülümsemeyle karşılama eğilimindedirler.

Onların ruhu bize önemli bir ders veriyor. Problemler hayatımızın bir parçası olsa da, onların bizi aşağı çekmelerine asla izin vermememiz gerektiğini söyler.

Kırlangıç Anlamı, kırlangıcın anlamı ve kırlangıç kuşu

Rüyada Kırlangıç Görmek

Kırlangıçlar, son derece özgür bir yaşam tarzına sahip küçük kuşlardır ve bu da sıradan insanlar için görüşlerini daha da zorlaştırır. Bu nedenle, bu kuşları rüyanızda gördüyseniz, rüyanızın daha derin bir anlama, kişisel bir mesaja veya gözden kaçırdığınız bir uyarıya sahip olma olasılığı vardır.

Kırlangıç ​​rüyanızın gizli anlamını öğrenmek ister misiniz? Bu yaygın kırlangıç ​​rüyalarına ve olası yorumlarına göz atın, aradığınızı bulabilirsiniz.

Rüyada uçan kırlangıç ​​görmek, hayatınız için olumlu bir yoruma sahiptir. Böyle bir rüya, yakın gelecekte hoş bir ziyaretin simgesidir. Belki eski bir arkadaş yıllar sonra şehre sizi görmeye gelecek ya da yakın bir akrabanız size bir gezi yapmayı planlıyor. Ne olursa olsun, seni çok mutlu edecek.

Rüyanızda bir kırlangıcın evinize uçtuğunu gördüyseniz bu rüyanın biraz benzer bir anlamı vardır. Son rüyadan biraz farklı olan bu rüya, yeni biriyle tanışacağınıza işarettir. Bu kişiyle çok sınırlı bir süre içinde çok derinden bağlantı kurabileceksiniz. Bu kişi karşı cinsiniz ise, onunla evlenmeyi bile düşünebilirsiniz.

Kırlangıç Anlamı

Kırlangıç, ömür boyu bir eş seçen ve sadece o kuşla yuva yapan ve başka bir kuşla yuva yapmayan bir kuştur. Bu nedenle bir kırlangıç dövmesi aynı zamanda aileye sonsuz sevgi ve sadakatin bir simgesidir. Kırlangıç çiftleri uzun mesafeler katederek birbirlerinden çok ayrı kalırlar, ancak eve dönüş yolunu her zaman bulurlar.

Hıristiyanlıkta Kırlangıç Kuşu

İncil’de kırlangıçları birkaç masalda bulabilirsiniz. Bu masallardan biri Gethsemane bahçesinde geçmektedir. Hikayede, bir insan kalabalığı Mesih’i aramak ve onu götürmek için bahçeye girdiğinde, onları yoldan çıkararak Mesih’i korumaya çalışan cesur bir kırlangıç kuşuydu.

Başka bir hikayede kırlangıçlar, dikenli tacı ile çarmıha gerilmiş olan İsa’ya karşı sempati ve merhametle doluydu. Tüm çivileri ve dikenleri çıkarmaya çalışmaktan kendilerini alamıyorlardı ve bu süreçte Mesih’i teselli etmek için hoş bir şarkı söylüyorlardı.

Sonuç olarak, İncil’deki kırlangıçlara yapılan tüm referanslar, bu kuşların Hıristiyanlar için tüm asil erdemlerin somutlaşmış hali olduğunu göstermektedir.

Yunan Mitolojisinde Kırlangıç Kuşu

Eski Yunanlılar kırlangıçları güzellik ve sevgiyle ilişkilendirdiler. Çünkü bu kuşların Yunan aşk tanrıçası Afrodit’in simgesi olduğu düşünülüyordu. Bazı Yunan masalları, Afrodit’in kendini nasıl bir kırlangıca dönüştürdüğünden ve insan diyarına nasıl uçtuğundan da bahseder.

Roma Mitolojisinde Kırlangıç Kuşu

Romalılar kırlangıçları Yunanlılardan çok farklı bir ışıkta gördüler ki bu her iki mitolojinin de pek çok benzerliği olduğu için tuhaftır.

Romalılara göre bu küçük kuşlar, doğum sırasında hayatını kaybeden çocukların vücut bulmuş hali olarak kabul edilirdi. Bu nedenle kırlangıcın ruhu, bir annenin kederinin totemiydi.

Kızılderili Kültüründe Kırlangıç Kuşu

Kızılderili kültürü, çoğu kuşa yüksek saygı gösterir. Ama ne yazık ki kırlangıçlar onlardan biri değil. Bu küçük kuşlar kültürlerinde ayrıntılı bir yer bulmaz, ancak bazı kabilelerde onlardan bahsedilir. 

Genel bir kural olarak, Yerli Amerikalılar tüm küçük kuşları alçakgönüllülük ve çalışkanlığın sembolü olarak görürler; kırlangıçlar bu insanlar için aynı erdemleri temsil eder.

Güneybatı kabilelerinde, özellikle Zunilerde, bu kuşlar da yağmurla ilişkilendirilir. Ayrıca Hopi kabilesi içinde “Pavakyayngyam” adında bireysel bir kırlangıç ​​klanı vardır. Bir kırlangıç dövmesine sahipseniz bu klanı bilen kişiler tarafından bu topluluğu temsil ettiğiniz düşünülebilir.

Çin Kültüründe Kırlangıç Kuşu

Çin kültüründe kırlangıçlar birkaç olumlu yorumla ilişkilendirilir.

Her şeyden önce, bu kuşların dişiliğin gücünü, zarafetini ve haysiyetini temsil ettiği bilinmektedir.

Ek olarak, annelik ruhuyla gelen hassasiyet ve cömertliğin de simgesidirler. Çinli kadınların bu küçük kuşlara bayıldıkları söyleniyor.

Kırlangıçlar Çin’e bahar mevsiminin hemen öncesinde girdiklerinden renk, bolluk ve mutluluğun habercisi olarak kabul edilirler. Feng Shui ile ilgileniyorsanız, kırlangıçların sadakat ve doğurganlığı temsil etmek için kullanıldığını öğreneceksiniz.

Çinliler de kırlangıç ​​yuvasını bir batıl inançla ilişkilendirmiştir. Bir kırlangıç ​​mülkünüze yuva yaptıysa, gelecekte yolunuza çıkacak tüm iyi talihin bir işareti olduğunu söyler.

Benzer şekilde, mülkünüzden bir kırlangıç ​​yuvasını yok etmek veya kaldırmak onların kültürlerinde hoş karşılanmaz. Kötü bir eylem olarak kabul edilir ve faile sefalet getirir.

Avrupa Kültüründe Kırlangıç Kuşu

Doğu Avrupa’nın çoğu yerinde, kırlangıçların Tanrılardan insanlara ateş dağıtan kuşlar olduğuna inanılır. Gökten ateş indirirken kuyruklarını da yanlışlıkla yakarak sonsuza kadar kısa kuyruklar haline getirdiler. Bu efsaneye Asya’nın bazı bölgelerinde de inanılmaktadır.

Avrupalılar ayrıca, binalarındaki bir kırlangıç ​​yuvasının onu yangın veya ışıklandırmayla ilgili felaketlerden koruyabileceğine dair batıl inanca da inanırlar, çünkü ruhları bu unsurları kontrol etme sanatında ustalaşmıştır.

Sonuç

Birçok insanın kırlangıç dövmesi yaptırmasının sebepleri arasında bu makalemizde yer alan özellikler yer alır.

Sembolizm dünyasında, bu kuşlar iletişim becerileri, neşeleri, rahat olmaları ve seyahat tutkuları nedeniyle saygı görürler. Bu kuşların ruhu size rehberlik ederse, karar vermede başarılı olacaksınız, asla geçmişe takılıp kalmayacaksınız ve kararlılığınız ve hayata odaklanmanız için her zaman saygı duyulacaksınız.

5/5 - (2 votes)

Yorumlar
1

[…] İlgili Yazı: Kırlangıç Dövmesi – Anlamını Duyunca Şaşıracaksınız […]

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.