Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövme sildirme işleminin birkaç yolu vardır. Bilinen işlemler arasında lazer uygulaması, cerrahi eksizyon ve dermabrazyon uygulamaları vardır.

Dövme silme genellikle işe yarar, ancak bazı dövmeleri çıkarmak diğerlerinden çok daha zordur. Örneğin, daha eski dövmelerin silinme işlemi yenilere oranla daha kolaydır.

Bazı renklerin çıkarılması da diğerlerinden daha kolaydır.

– Kırmızı

– Mor

– Sarı

– Yeşil

Bu renkler çıkarması en zor renkler arasında yer alır. Siyah ve koyu mavi renkli dövmelerin çıkarılması daha kolay olur.

Dövme Sildirme Riskleri

Daha büyük, daha renkli dövmeler, genellikle daha küçük, daha hafif ve daha az renkli olanlardan daha fazla zaman alır ve çıkarılması daha pahalıdır.

Yan etki riski nedeniyle, aşağıdaki durumlarda dövmeleri silmek daha zor olabilir:

– Koyu ten

– Egzama gibi önceden var olan bir cilt durumu

– Uçuk gibi cildi etkileyen bir sağlık durumu

Ancak, bunlardan herhangi biri sizin için geçerliyse, bu dövmenizi silemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu, sizin için en iyi sildirme seçeneğini bulmak için biraz daha zaman ayırmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Dövme Sildirme Faktörleri

Dövme silme seçeneklerini düşünürken, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmak sizin için faydalı olacaktır.

– Maliyet

– Yara izi riski

– Verimlilik

– Zaman taahhüdü

Yine, bu faktörler büyük ölçüde dövmenizin boyutuna, karmaşıklığına ve durumuna ve ayrıca cildinize bağlı olacaktır. Her türlü dövme silme işleminde az da olsa iz kalır. Bu nedenle dövme yaptırma karar alırken bu hususları göz önünde bulundurmalısınız.

Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövme Evde Silinir Mi?

Dövme sildirme kremleri ve kimyasal peelingler en yaygın olarak bulunan ve en ucuz seçeneklerdir. Ancak bu seçeneklerin işe yaradığına dair sağlam bir kanıt mevcut değildir.

Bazı uygulama sonuçlarına göre; en iyi ihtimalle dövmeyi biraz hafifletebilirler. En kötü ihtimal ise ciddi olumsuz sağlık sonuçlarına yol açabilirler.

Yüksek cilt tahrişi ve alerjik reaksiyon riski nedeniyle uzmanlar dövmenizden kurtulmak için kendin yap dövme sildirme kremlerini kullanmanızı önermezler.

Dövme Sildirme Fiyatları 2022?

Dövme sildirme işlemi fiyatı her bir klinikte farklılık göstermektedir. Lazer yöntemiyle silinen dövmenin fiyatı dövmenin bulunduğu bölgeye, boyutuna ve rengine göre farklılık gösterir.

Dövme Sildirme Fiyatları 2022?
Dövme Sildirme Fiyatları 2022?

Dövme Sildirme Yerine Dövme Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövmeden kurtulmaya çalışmıyorsanız, dövme yaptırmayı da düşünebilirsiniz.

Bir örtbas, sahip olduğunuz dövmeyi gizlemek için uygun maliyetli ve hızlı bir seçenek olabilir. Bu yöntem, dövmenizin tasarımını beğenmiyorsanız ve başka bir dövme sizin için sorun yaratmayacak ise iyi bir seçenek olabilir.

İlgili Yazı: 20 Basit ve Kolay Dövme Fikri

Bir dövme sanatçısından üstünü örtmesini istediğinde, zaten sahip olduklarını gizlemek için kullanılabilecek bir dövme tasarlamak için seninle birlikte çalışacaklardır.

Bu, daha ağır çizgiler, daha fazla gölgeleme veya benzersiz şekiller içeren bir tasarım oluşturmayı içerebilir. Birçok dövme sanatçısı, istenmeyen dövmeleri gizlemek için yeni tasarımlar yaratma konusunda oldukça yeteneklidir. Bir tasarım üzerinde anlaştıktan sonra, dövme sanatçınız, orijinal dövmenizi yaptığı gibi, üstünü örtecek.

Dövme kapatma işlemi, silme işlemine nazaran daha az acısızdır. Bu sebeple istenilmeyen dövme modellerinden kurtulmak için bu yöntem tercih edilmektedir.

Dövme silme sonrası iz kalır mı?

Dövmenizin özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte her türlü dövme modellerinin silinmesi sonra az da olsa iz kalması muhtemeldir.

Dövme sildirme çok acıyor mu?

Dövme silme işlemi sırasında hissedeceğiniz acı seviyesi dövme yaptırırken hissettiğiniz acı seviyesi ile eşdeğerdir. Dövme sildirme işleminde bazı durumlarda lokal anestezi uygulanarak acı hissi en aza indirilir.

Kullanıcı Oyu post

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved. Web Marka Web Ajansı