Hint Kınası Dövme Modelleri 2022

Hint Kınası Dövme Modelleri 2022

Hint kınası dövme modelleri son dönemde popüler hale geldi. Bitki bazlı boya olarak bilinen ve geçici özelliğe sahip hint kınası ile yapılan bu dövme modellerini yakından inceliyoruz.

Vücuda uygulanan boyaların trend hale gelmesi ile hint kınası ile uygulanan tasarımlar en çok tercih edilenler arasına girdi.

Genellikle düğün veya nişan gibi geleneksel bir hint kutlamasında katılımcıların ellerinde ve kollarında görebileceğiniz kırmızımsı ve turuncu bu tasarımlar ülkemizde de yaygın olarak kullanılıyor.

Hint Kınası Dövmesi

Hint Kınası dövmesi hakkında hiçbir şey bilmeyenler için, önemli ve çoğu zaman manevi anlamı olan tasarımlar yaratmak için mürekkep yerine geçici kahverengi boya kullanan eski bir uygulamadır. Vücut süsleme biçiminin geçmişi 5.000 yıl öncesine kadar uzanır. Kına günümüzde genellikle şans ve mutluluğu ifade etmek için kullanılıyor. Kullanım alanları ise genellikle düğünler ve doğumlar gibi törensel etkinliklerdir. Geleneksel bir Hint düğününe katılırsanız, kına neredeyse  her zaman  kutlamanın bir parçası olacaktır.

Hint Kınası Dövmesi
Hint Kınası Dövme Modelleri 2022
Hint Kınası Dövme Modelleri 2022

Kına macunu, kına bitkisinden elde edilen bir tozdan yapılıyor. Yüzyıllardır saç ve tırnaklar için doğal bir boya olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise bir vücut sanatıdır. Bu geçici boya türü, evlilik kutlamalarının bir parçası olarak kadınları ve erkekleri süslemek için kullanılmaktadır.

Hint Kınası Dövme Modelleri

Hindistan kültüründe gelin mehndisi, hint kınası dövme modellerinden en anlamlı olandır. Avuç içine mürekkeple yapıldığında, kına dövmeleri, kullanıcının kutsamasını sağlar. Kuğu dövmeleri başarı ve güzelliği temsil ederken, lotus çiçeği kutsal bir Hindu sembolüdür. Tanrılar Vişnu ve Brahma ile ilişkilidir ve sonsuzluğu, ilahi saflığı sembolize eder.

Beyaz Hint Kınası Dövme Modelleri

Hafif koyu bir ten rengine sahip olanlar veya geleneksel kına üzerinde göz alıcı bir dokunuş isteyenler için beyaz kına dövmesi idealdir. Beyaz kına, kına bitkisinin hiçbir parçasını içermez ve cildi ağartmaz, rengini bozmaz veya lekelemez. Bunun yerine, cerrahi dereceli yapıştırıcı ve cilde zarar vermeyen vücut boyası karışımı uygulanır. Gerçek kına ile aynı dokuya sahiptir ve aynı şekilde kullanabilirsiniz.

İlgili Yazı: +20 Halhal Dövme Modelleri (2022)

Siyah Hint Kınası Dövme Modelleri

Dövmenizin kırmızı, turuncu veya kahverengi yerine daha koyu görünmesini istiyorsanız jagua bazlı bir mürekkebi tercih edin. Jagua, bir Güney Amerika meyvesinin suyundan yapılıyor ve jagua dövmeleri bazı Karayipler ve yerli Amerikan kültürlerinde gelenekseldir. 

Black henna veya siyah kına etiketli bazı ürünler, p-parafenilendiamin (PPD) adı verilen toksik bir boyadan yapıldığı için bu bileşen cilt için güvenli değildir ve ciddi hastalıklara ve yara izine neden olabilmektedir.

Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Kınanın uygulanacağı bölgeyi sabunlu su ile iyice temizleyip kurulayın. Tamamen kuru olduğundan emin olun. Kınaya ait şablonu bölgeye yapıştırın ve kınayı şablonun boş bölgelerine denk getirecek şekilde iyice boşaltın. En az 5 dakika kınanın yüzeye dağılmasını bekledikten sonra desene ait şablonu yavaşça çıkartın.

Kına, uygulamanın ardından 30 dakika sonra kuruyacaktır. Kuruduktan sonra bölge üzerinde oluşan fazlalıkları eliniz ile temizleyin. Su veya herhangi bir sıvı kullanmayın.

Kullanıcı Oyu post

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved. Web Marka Web Ajansı