Septum Piercing – Kapsamlı Rehber

Septum Piercing – Kapsamlı Rehber

Bir çember görünümünde olan septum piercing geleneksel burun piercinglerine göre kesinlikle daha cesur bir görünüm tercihidir. Son zamanlarda herkesin tercih ettiği ve trend haline gelen bu piercing modeli hakkında tüm bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Septum Piercing Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Septum piercing sahibi olmadan önce araştırma yapmak ve tavsiyelere kulak vermek her zaman için iyidir. Burun kısmında bulunan ve septum adı verilen kıkırdağın alt bölgesinin delinerek yarım halka veya tam halka görünümünde takılar ile süslendiği bir piercing türüdür. Delinme bölgesi kırıkdağa denk gelmemelidir, hemen alt kısmında bulunan yumuşak bölgeden delim işlemi gerçekleştirilmelidir. Kesinlikle alanında tecrübeli kişilere bu işlemi yaptırmanızı öneriyoruz. Özellikle makyaj yaparken ve makyaj çıkarırken septumun darbe almamasına özen göstermelisiniz.

Septum Piercing

Septum piercingleri diğer piercing türlerine göre bazı farklılıklar taşıyabilir. Piercing sanatçınız takının kullanılacağı bölgeyi iyice temizlemelidir. Ardından bir kelepçe yardımıyla burnunuzun alt kısmında kıkırdağın altındaki et parçasına içi boş tüp yerleştirecektir. Bölge sabitlendikten sonra içi boş tüp içerisinden iğne yardımıyla delim işlemi yapılacaktır. Burnunuzdan kıl çekmiş gibi bir sızlama hissedebilirsiniz.

Septum Piercing Bakımı

Tüm piercing çeşitlerinde olduğu gibi septum piercinglerde de bakım çok önemlidir. Bu durum sıkıcı olabilir, ancak istenmeyen enfeksiyon tehdidine karşı dikkate alınması gerekin bir prosedürdür. 

Septum Piercing Bakımı

Septum piercinglerin iyileşme süresi 6-8 hafta arasıdır. Ancak bakım sürecinize bağlı olarak iyileşmesi 6 aya kadar uzayabilir. Piercinginizin cilde uygun paslanmaz çelik, titanyum veya niyobyum metallerinden olduğundan emin olun. 

Septum Piercing Modelleri

Septum Piercing Zararları

Her piercing türünde olduğu gibi septum piercinglerde de yan etkiler mevcuttur. Yan etkilerin yanı sıra septum kullanıcıları için enfeksiyon riskleri de vardır. Bu riskleri en aza indirmenin yolu bakım rehberine riayet edilerek olası riskleri en aza indirmektir. Bu bölümde enfeksiyon belirtilerini sıralayacağız. Aşağıdaki enfeksiyon risklerinden herhangi birini yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktorunuzdan tıbbı yardım talebinde bulunun.

Bunlara ek olarak mevsimsel alerjiniz veya sinüslerinizde herahangi bir problem yaşıyorsanız. Bu durumu önceden tespit edip bu piercing uygulamasını ertelemelisiniz. Son olarak piercinginizi değiştirmeden önce delim işlemini gerçekleştirdiğiniz yer ile iletişme geçip gerekli kontrolleri yaptırın.  

Septum Piercing Burun Düşmesi

Septum Piercing Burun Düşmesi

Septum piercing burun düşmesine sebebiyet verir mi? Sorusu kullanıcılar için merak uyandıran bir sorudur. Bu sorunun cevabı, satın almış olduğunuz septum piercing modelinin hangi maddeden yapıldığı önem taşımaktadır. Cilt uygunluğu kanıtlanmış paslanmaz çelikler veya titanyum metallerinden üretilmiş hafif piercinglere yönelin ve uzun süreli kullanımdan kaçının. 

Fake Septum Piercing

Fake Septum Piercing

Burun düşmesi veya enfeksiyon riskinden endişeleniyorsanız korkmayın çoğu piercing türünde olduğu gibi septumlarda da mıknatıslı yani fake septum piercingler mevcut. İstediğiniz zaman takıp çıkarabileceğiniz bir tür olan mıknatıslı septum piercingler orijinallerine kıyasla daha ucuz ve kullanışlılar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Septum piercing burna zarar verir mi?

Burun bölgesinde bulunan septumun zarar görmesi sinüzit, burun kanaması, bronşit ve faranjit gibi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Septum ne kadar sürede iyileşir?

Septum piercing burnu düşürür mü?

5/5 - (3 votes)

Yorumlar
1

Mark

Eylül 7, 2022

Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.