Street Body Art

₺350

Reşat Gül Tattoo & Street Body Art

Reşat çeşitli işlerde çalışırken yaptığı işle yetinemediğinden, kendisini bir sanatçı olarak ifade edebileceği yollar aramaya başladı. Kitapçı olarak çalıştığı dönemde, caddeden geçen dövmeli insanları gözlemledi ve etkilendiği bu sanatı daha derinden incelemeye karar verdi. Çok geçmeden hislerini ifade etmenin en iyi yolunun bu olduğunu fark etti.

En büyük ilham kaynağını sokaklarda bulduğu için dükkanının adını “StreetBodyArt” koydu. O zamanlar dövme sanatı Türkiye’de oldukça yeniydi, kendisine yol gösterecek birilerini bulmakta oldukça zorluk çekti. Bu nedenle Reşat kendisini; dövme sanatını “kendi kendine öğrenmiş” biri olarak tanımlar. İlk dövmesini de Hintli bir kıza, kendi eliyle yapmış olduğu dövme makinesiyle yapar.

Üç yıl süresince kendi kendini eğiterek yaptığı çalışmalardan sonra, işi bir adım öteye taşımaya ve kendi profesyonel dükkanını açmaya karar verir. Ülkedeki mevcut dövme sanatındaki kavram yetersizliğinin farkına varan Reşat, yeni bir bakış açısı yaratmak gerektiğini anladı ve bu durum kendi favori konseptini “Realizm” olarak seçmesinde etkili oldu.

Reşat’ın hem kendi ülkesinden hem de diğer ülkelerdeki konvansiyonlarda kazandığı çeşitli ödülleri bulunmaktadır.

Rate this listivo_listing
905 * * * * * * * * *
Mesaj Gönder
© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.