Smiley Piercing – Tüm Detaylarıyla

Smiley Piercing – Tüm Detaylarıyla

Smiley piercing üst dudağınızın üst diş etinize bağlayan bölgeye uygulanan piercing türüdür. Frenulum isimli bölgeye takılan bu piercing türünü bazı kişilerin çok ince olması sebebiyle kullanamaz. Her ne kadar güzel görünse de satın almadan önce tüm detaylarıyla süreci bilmenizde fayda var.

Smiley Piercing

Gülüş esnasında ön dişlerinizde belirgin hale gelen bu piercing türü sanki ikinci bir gülüşünüz varmış gibi hissettiriyor. Bu yüzden adını gülen yüz olarak almıştır. Ancak delim işlemi dikkat ve özen isteyen bir uygulama olduğu için dikkatli olmalısınız.

Smiley Piercing Delimi

Delim işlemi piercing sanatçısı tarafından uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra özenle uygulanmalıdır. Frenulum adı verilen bölgenin ince olması durumunda dudağınızda yırtılma meydana gelebilir.

Smiley Piercing Bakımı

Piercing bakımı hafife alınmamalıdır. Herhangi bir bakteri oluşumu durumunda dudak bölgenizde ciddi enfeksiyonlar meydana gelebilir. Bu piercing bakımında en önemli nokta ağzınızı temiz tutmak ve yemek esnasında piercinge yemek artıklarının takılmadığından emin olmaktır. Bu sebeple aşağıdaki maddeleri dikkatlice okuyun. 

Smiley Piercing

Smiley Piercing Zararları

Smiley piercing zararlarından bahsetmek gerekirse bu konu tamamen kullanıcıya bağlıdır. Bakımını aksatmaması dikkatli ve özenli davranması iyileşme sürecini kısaltacağını gibi zararlarını da ortadan kaldıracaktır. Enfeksiyon risklerini dikkate alarak ağzınızı tuzlu suyla günde iki veya üç kez çalkalamalısınız. 

Piercingin yanlış yerleştirilmesi durumunda diş eti çekilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu yüzden piercing sanatçınızı dikkatli seçmelisiniz.

Piercing üzerindeki küçük top şeklindeki yapılar dişlerinize sürekli çarpması durumunda diş minesine zarar verebilir.

Smiley Piercing Fiyatları

İlk defa piercing sahibi olacaksanız bir piercing stüdyosundan almanızda fayda var. Smiley piercing fiyatları 100 türk lirasından başlayıp 1000 türk lirasına kadar çıkmaktadır. Ortalama fiyatlı bir piercing hem sağlık hem de bütçe açısından işinizi görecektir. Sorunsuz bir piercing görünümü için fazladan ödeme yapmaya değer.

4.7/5 - (4 votes)

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.