Göbek Piercing Kapsamlı Rehber – 2022

Göbek Piercing Kapsamlı Rehber – 2022

Göbek piercing modelleri en çok tercih edilen piercing türleri arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise en az acı hissedilen bölge olması ve bakımının kolay olması olarak biliniyor. Bu durum herkesin göbek piercingi sahibi olacağı anlamına gelmiyor. Kişinin anatomisine göre bazı insanlarda piercing reddi adı verilen durumlar meydana gelebiliyor.

Göbek piercingi ile ilgileniyorsanız bu yazı sizin için tam kapsamlı rehber niteliğinde olacak. Uygulama aşamasına geçmeden önce tüm açıklamaları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Göbek Piercingi Nedir?

Göbek piercingi, göbek bölgesindeki üst derinin delinerek piercingin yerleştirildiği en çok tercih edilen modeldir. Tek kullanımlık iğne ile bir profesyonel tarafından uygulanmalıdır. Uygulanacak bölge bir kıskaç ile gergin tutularak yerleşim yeri işaretlendikten sonra (yerleşim yerini en az iki kez kontrol edin) delim işlemi gerçekleştirilir.

Göbek piercingi sahibi olmak istiyorsanız anatominizin analizini yapabilecek lisanslı ve tecrübeli bir sanatçı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. 

Göbek Piercing Modelleri - Topuz Başlık

Göbek Piercing Modelleri

Fikir edinmeniz amacıyla harika görünen göbek piercing modelleri paylaşıyoruz. Bu modeller piercingin göbeğinizde nasıl durduğu ve deride herhangi bir deforme olup olmadığı konusunda size yardımcı olacak.  

Göbek Piercing Modelleri - Pırlanta Başlık

Göbek Piercing Bakımı

Göbek piercing sahibi iseniz bakımını ciddiye almalı ve titizlikle uygulamalısınız. Bakımına dikkat etmediğiniz durumlarda yavaş iyileşme süreci iltihap ve benzeri sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Göbek piercinginin 3-6 ay arası iyileşme süreci vardır. Tamamen iyileşmesi ise bakımınıza bağlı olarak 12 ay olarak belirtebiliriz. 

Göbek Piercing Zararları

Hamilelik esnasında göbek piercingi kullanıyorsanız göbeğiniz gerildiğinden bölgesel ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden hamile iken göbek piercingi kullanmayın. Sonrasında göbek deliğinin kapanması söz konusu olabilir, ancak tekrar delim işlemi yapılması hamilelik esnasında piercing kullanmaktan daha iyidir.

Piercing uygulaması sonrası olası enfeksiyonlara dikkat etmelisiniz. Enfeksiyonu önlemenin tek yolu yukarıda belirttiğimiz bakım sürecine riayet etmektir. 

Göbek Piercing Zararları

Göbek Piercing İltihabı Belirtileri

Yukarıda belirttiğimiz göbek piercing iltihabı belirtilerine sahipseniz vakit kaybetmeden doktorunuzdan tıbbi yardım talebinde bulunmalısınız. 

Sıkça Sorulan Sorular

Göbek deldirme çok acıyor mu?

Göbeğinizin delinmesi sırasında anlık bir acı hissedebilirsiniz. Ancak bu geçicidir.

Göbek piercing ne kadar sürede iyileşir?

Göbek piercing çıkarınca kapanır mı?

Göbek piercing kaç gün sonra denize girilir?

5/5 - (5 votes)

Yorum ekle

© 2022 Dövme Stüdyo - All rights reserved.